Konsolidacja chwilówek po terminie - dlaczego się przydaje?

Konsolidacja chwilówek po terminie – dlaczego się przydaje?

Konsolidacja chwilówek po terminie – dlaczego się przydaje?

Problemy finansowe mogą przydarzyć się każdemu. Często ich powodem są sytuacje, na które nie mamy wpływu. Aby uzupełnić budżet domowy o niezbędne środki finansowe, sięgamy po oferty banków i instytucji pozabankowych. O ile w banku uzyskanie kredytu wcale nie jest łatwe, to w przypadku firm pożyczkowych odbywa się to szybko i bez zbędnych formalności.

Popularność tak zwanych chwilówek, czyli krótkoterminowych pożyczek, nie słabnie od wielu lat. Osoby borykające się z problemami finansowymi bardzo często sięgają po takie rozwiązanie. Jednak zbyt pochopne, nieprzemyślane decyzje mogą doprowadzić do zadłużenia finansowego.

Chwilówki – kiedy pojawia się problem?

Firmy z sektora pozabankowego nie stawiają restrykcyjnych wymagań wobec swoich klientów (banki wręcz przeciwnie, skrupulatnie sprawdzają historię kredytową przed podjęciem decyzji o przyznaniu kredytu). Co więcej, otrzymanie pożyczki często zamyka się w zaledwie kilkunastu minutach, a formalności ograniczają się do przedstawienia ważnego dowodu osobistego. Są to oczywiście warunki sprzyjające zaciąganiu zobowiązań.

Jednak ta łatwość może doprowadzić do zaciągnięcia nawet kilkunastu pożyczek. A wtedy pojawia się problem z terminowym spłacaniem wielu rat w różnych kwotach. W przypadku nieterminowego regulowania spłat zaczynają przychodzić wezwania do zapłaty, a niejednokrotnie dług przejmuje firma windykacyjna. Sytuacja, choć poważna, wcale nie jest bez wyjścia. Jednym z rozwiązań jest konsolidacja chwilówek.

Konsolidacja zadłużenia

W przypadku nieterminowych spłat i braku perspektyw na poprawę takiej sytuacji, warto zainteresować się produktem finansowym oferowanym przez instytucje pozabankowe, który polega na konsolidacji wszystkich zadłużeń klienta w jedno. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia kilka elementów.

Przede wszystkim wszystkie długi zostają połączone w jeden, który jest spłacany za pomocą jednej raty. To znacznie upraszcza sprawę, nie trzeba już pamiętać o dokonywaniu kilku wpłat o różnej wysokości w różnych terminach. Kolejny korzystny aspekt to wysokość raty. Jest ona znacznie niższa niż suma poprzednich, ponieważ zostaje wydłużony termin spłat; niektóre firmy proponują klientom rozłożenie rat nawet na cztery lata.

Dodatkowo możliwe jest uzyskanie takiego wsparcia bez sprawdzania historii kredytowej przy minimum formalności. Należy pamiętać, że konsolidacja chwilówek to produkt finansowy, więc firmy, które mają go w ofercie, muszą na nim zarabiać. Opłaty mogą być w różnej wysokości, każda firma ustala je indywidualnie, dlatego najlepiej sprawdzić kilka ofert, aby później nie żałować decyzji.

Konsolidacja chwilówek – jakie warunki trzeba spełnić?

Wymagania stawiane wobec klientów ubiegających się o konsolidację zadłużeń w firmach pożyczkowych nie są restrykcyjne. Osoby odrzucane przez banki nie powinny załamywać rąk. Istnieje duża szansa uzyskania wsparcia w instytucjach z sektora pozabankowego. Jednak trzeba spełnić jeden podstawowy warunek, a mianowicie przedstawić dokumenty potwierdzające stałe źródło dochodu, które pozwoli na terminowe regulowanie zadłużenia.

Na szczęście wcale nie musi to być umowa o pracę. Firmy pożyczkowe akceptują umowy o dzieło, umowy w oparciu o zlecenie oraz dokumenty potwierdzające otrzymywanie emerytury czy renty. Gdy tylko udowodnimy, że nasza sytuacja finansowa pozwoli na spłatę ustalonej raty, otrzymamy wsparcie, o które się ubiegaliśmy. Konsolidacja chwilówek jest często jedynym rozwiązaniem dla osób, które nie są w stanie spłacać zadłużenia na starych warunkach.

Dodaj komentarz