Najlepsze konto firmowe, czyli jakie? | Cechy dobrego konta dla firm

Najlepsze konto firmowe, czyli jakie?

Jest oczywistym, że jeśli wybieramy jakiś produkt finansowy, to będziemy chcieli, by był on najlepszy z możliwych. Dotyczy to zarówno osób fizycznych, jak i firm. Szczególnie ciekawym przykładem są konta bankowe – obecnie to za ich pośrednictwem odbywa się większość transakcji między przedsiębiorstwami, jako że możliwość opłacania usług i towarów gotówką została w znaczącym stopniu ukrócona prawnie.

Jeśli ktoś nie ma doświadczenia w wybieraniu konta firmowego (ponieważ np. właśnie założył swoją pierwszą firmę), może czuć się przytłoczony ogromem ofert, parametrów, zestawień opłat i innych kwestii związanych z doborem odpowiedniej oferty. Na co więc zwracać największą uwagę?

Najważniejsze cechy dobrego konta firmowego

Wbrew pozorom niełatwo jest odpowiedzieć na pytanie, jakie powinno być najlepsze konto firmowe. Jak to często bywa w biznesie, najprościej, a przy tym najbardziej trafnie można stwierdzić, że to zależy. Istotne są takie czynniki, jak profil działalności firmy, jej potrzeby (np. czy ma już księgową i prawnika, czy dopiero powstała i jeszcze takie kwestie nie zostały uregulowane). Gdy firma nie posiada jeszcze żadnej księgowej, sprzężone z kątem usługi, czy programy księgowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Sporą rolę, o czym nie każdy pamięta, odgrywa także lokalizacja. Poszczególne banki mają różną ilość i rozkład placówek w poszczególnych miastach. Żeby nie było problemu z na przykład szybkim wpłacaniem i wypłacaniem gotówki, warto wybrać taki bank, do którego nie trzeba będzie daleko spacerować. Dzięki temu być może uda się uniknąć wielu niepotrzebnych nerwowych sytuacji.

W efekcie najlepsze konto firmowe dla jednego przedsiębiorstwa może nie być równie optymalne dla innego. Przy tym trzeba zaznaczyć, że są pewne kwestie, które mają znaczenie w prawie każdym przypadku, takie jak, chociażby opłaty za poszczególne usługi. Nikt w końcu nie lubi przepłacania, ani małe, ani średnie i duże przedsiębiorstwa.

Jak długo trwa założenie konta firmowego?

Założenie konta bankowego to stosunkowo prosty proces. Banki coraz bardziej starają się, aby oszczędzać czas i nerwy klientów, chociaż oczywiście pewnych formalności nie da się pominąć ze względów bezpieczeństwa. Obecnie często wystarczy dostarczyć odpowiednie dokumenty, złożyć wniosek i poczekać, aż zostanie on rozpatrzony i zrealizowany.

W praktyce mowa więc zwykle o jednej wyprawie do banku, a więc nie jest to przesadnie skomplikowana operacja. W niektórych przypadkach można też założyć konto bez wychodzenia z domu, przez Internet – tutaj wszystko zależy od tego, czy dany bank udostępnia taką opcję i na jakich zasadach.

Dodaj komentarz