Wybór banku krok po kroku | Jak wybrać najlepszy bank

Wybór banku krok po kroku

Konta bankowe zmieniły kilkanaście lat temu sposób, w jaki zarządzamy finansami. Coś, co początkowo wydawało się nierealne, dziś jest normą. Korzystamy z internetowych opcji przechowywania oraz przesyłania pieniędzy niemal każdego dnia. Z tego powodu, jeszcze ważniejsze jest wybranie najlepszej oferty bankowej. Pomogą w tym nasze wskazówki, oraz strona NajlepszeBanki.com

Krok pierwszy

Zastanów się, jakie masz  nawyki zarządzania pieniędzmi. Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem poszukiwań banku, konieczne jest odpowiedzenie sobie na pytanie, co jest dla ciebie najważniejsze. W zależności od własnych upodobań, zwróć uwagę na sposoby korzystania z bankomatów, płacenie rachunków, depozyty, bankowość internetową, rachunki inwestycyjne oraz karty kredytowe. Istotne jest również zwrócenie uwagi na lokalizację. Większość banków posiada dobrze funkcjonujące systemy online, jednak jeżeli często dokonujesz wpłat, warto poszukać banku znajdującego się w pobliżu. 

Krok drugi

Jeżeli często korzystasz z bankomatów, to koniecznie skup się na wybraniu optymalnej oferty z tego zakresu.  Wiele banków pobiera bowiem opłaty za korzystanie z bankomatów innego banku. Zdecyduj, które banki obsługują takie bankomaty za darmo, aby było to dla ciebie wygodne. Korzystanie z bankomatu należy oceniać nie tylko na podstawie lokalnego wykorzystania, ale także pod kątem podróży. Następnie zwróć uwagę na obsługę klienta.Możesz to zrobić poprzez prześledzenie opinii, lub skontaktowanie się z bankiem. 

Krok trzeci

Zastanów się, czy bankowość elektroniczna jest priorytetem. Niemal wszystkie banki oferują bankowość internetową. Różnica polega jednak na wyrafinowaniu ich stron online. Z reguły większe banki posiadają znacznie bardziej rozbudowane witryny niż ich mniejsi odpowiednicy, co sprawia, że dają większe pole manewru w kwestii zarządzania własnymi środkami. Porównaj opłaty i stopy procentowe związane z każdym bankiem. Porównaj opłaty bankomatowe, opłaty za debet i niskie opłaty za saldo. Warto wyszukać banki z ofertą darmowych, lub bardzo niskich opłat bankomatowych. Sprawdź także, czy za bankowość online pobierana jest dodatkowa opłata. Pomóc w tym może strona NajlepszeBanki.com.

Krok czwarty

Zdecyduj, który bank jest idealny na podstawie opcji inwestycyjnych. Chociaż nie jest konieczne utrzymywanie konta emerytalnego, certyfikatu depozytowego lub funduszu powierniczego za pośrednictwem tego samego banku, zastosowanie takiej taktyki sprawi, że transfery pieniężne będą znacznie prostsze. Wiele opcji inwestycyjnych wymaga wysokiego salda konta, dlatego poszukaj banku, który idealnie wpasuje się w twoje potrzeby. Dodatkowo, jeżeli wciąż się wahasz, zawsze możesz odwiedzić lokalny oddział, lub porozmawiać z przedstawicielem internetowej infolinii. Pozwoli to na dokładne zapoznanie się ze wszystkimi opłatami i harmonogramami. Co więcej, osobista wizyta to także okazja do rozpatrzenia poziomu obsługiwania klienta. 

Dodaj komentarz