Forum kredytowe, bankowe oraz finansowe

Pełna wersja: Ile procent pobiera firma windykacyjna od długu?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam

Nie wiecie Państwo, ile % pobiera prowizji firma windykacyjna od ściągniętej kwoty?

Pozdrawiam
Witam, Z reguły od 1 do 5% ale są też firmy rozliczające się inaczej np. znany chyba wszystkim KRUK bierze 300 zł za samo rozpoczęcie sprawy. Jeżeli kasy nie uda mu się ściągnąć to nic nie płacisz. Jeżeli jednak uda im się kasę odzyskać od dłużnika pobiorą nawet 15% a resztę przeleją Ci na konto.
Firma windykacyjna DKOW pobiera od 2-8% kwoty zadłużenia w zależności od tego jak trudna jest wierzytelność. Wierzytelności o dłuższym terminie przedawnienia są trudniejsze do ściągnięcia, stąd też należy pamiętać, aby jak najszybciej zająć się ściąganiem należności - zarówno samemu jak i z firmą windykacyjną (napisaliśmy ostatnio zresztą artykuł na ten temat proszę rzucić okiem tutaj http://www.windykacja-dkow.pl/10-krokow-...i-samemu/1
wszystko zależy od konkretnej firmy - nie ma tu jednoznacznej stawki procentowej...
w każdym razie o ile wiem
Zgadza się @Zuzanna30 wszystko zależy od firmy, a także od stopnia skomplikowania sprawy oraz wysokości kwoty do ściągnięcia. Koszt jest negocjowalny.
Z komornikiem lepiej dobrze żyć bo, z tego co wiem, to te procenty to śliski temat i w razie wpadki można słono więcej zapłacić.
jesli moglbym spytac, to o ile mniej wiecej mozna wiecej zaplacic? I jak to sie dokladnie wszystko odbywa?
a po ilu latach dług sie przedawnia w firmie windykacyjnej?
Wszystko zalezy jaka firma bo stawki są różne w zależości od rodzaju długu i ryzyka. Sam jak mam coś do windykacji to najczęściej ogłaszam się tutaj - https://www.oferteo.pl/windykacja-naleznosci firmy same się zgłaszają z propozycjami a ja tylko wybieram najkorzystniejszą propozycję, dla mnie. Więc można sprzedać dług odrobinę drożej.
Niektóre firmy zatrzymują odsetki, kwestia podpisania ugody, mi np. kruk poszedł na rękę i podzielił kwotę na części bez opłat, ale była to w sumie mała kwota.
Stron: 1 2
Przekierowanie